Hlavní stránka

Provozní náklady

Vysoké provozní náklady ???

Velikým strašákem obcházejícím nový autobusový terminál jsou jeho údajné vysoké provozní náklady dosahující až neuvěřitelných 3 mil. korun ročně. Informace o takto vysokých provozních nákladech vycházejí z původní technické zprávy.  Jsou ale naprosto chybné.

Existuje již nová aktualizovaná analýza provozních nákladů, která počítá z ročních nákladů města cca 430 tis. – ta je také dostupná zde

Samozřejmě zde může vzniknout pochybnost, zda ta nová analýza je přesnější.

Dobrou zprávou je, že při dostatečně pozorném prozkoumání i prvotní technické zprávy a dotační smlouvy si může udělat přibližný obrázek i laik.

Tak např. z parametrů dvou plánovaných budov dokáže roční cenu energie na vytápění odhadnout každý, kdo má přehled o výdajích na vytápění u sebe doma:

-          začněme tím, že v prvotní technické zprávě je uvedeno, že ročně se v plynu v obou budovách protopí cca 1 mil.Kč

-          v prvotní technické zprávě jsou ale také umístěny plány budov (zde na stránkách k dispozici) a údaje o zastavěné ploše – strana 6 dokumentu ODKAZ->Jilove-DZP-090330.pdf:

o   hlavní budova zastavěná plocha 255m2

o   vedlejší budova zastavěná plocha 172m2

-          celkem tedy zastavěná plocha činí 255+172 = 427m2, obě budovy jsou přízemní a užitná plocha obou nebude přesahovat 420m2

-          užitná plocha 420m2 může odpovídat 6 bytům po 70m2 nebo 4 rodinným domkům po 110m2 o užitné plochy

-          vynásobte tedy prosím výdaje na vytápění bytu 6x nebo rodinného domku 4x

-          kolik Vám vyšlo? – mně 4 x 25 tis. = přibližně 100 tis.

-          město i nájemci tedy zaplátí ročně za vytápění cca 100 tis. Kč dohromady, město pravděpodobně polovinu, tedy kolem 50 tis.

 

Při porovnání našeho výsledku se ukazuje, že se velmi výrazně shoduje s aktualizovanou analýzou provozních nákladů.

Tuto aktualizovanou analýzu jsem prošel i v dalších bodech a nabyl jsem přesvědčení, že na rozdíl od své předchůdkyně tato analýza celkově velmi dobře odpovídá parametrům budov a plánovanému režimu jejich provozu.

 

Kamil Skřivánek, 21.12.2011

to jsem vypustil – o zpackaném odhadu:  Zcela jistě se nejednalo o úmysl, ale spíše o podcenění významu odhadu nákladů a nepečlivě provedený výpočet. Výsledkem bohužel je, že se tento nesprávný odhad stává potenciální hrozbou krachu celého projektu.

 

Základní Informace a materiály

Dobrý den všem,
Jak už asi víte, vyrobili jsme petici, aby se nějak rozhoupalo rozhodnutí o AT, které teď patrně “visí” na radě města. Je to asi jedna z mála petic, která neprotestuje, ale je “pro NĚCO”.

Jestli můžete a chcete pomoci, prosíme o následující :

- napište nám, že chcete podepsat (nebo někdo od Vás o kom víte) a někdo se zastaví s archem pro podpis (budeme rádi za každý)

- vytiskněte, sešijte, nechte podepsat na čistý arch (str. 2a3) pár lidí - stačí opravdu pár známých – sousedů – v práci – zaměstnanců - v rodině apod (i 2-3 podpisy stačí) a arch nám předejte – bude užitečný !!!

- přepošlete tuto adresu někomu, kdo může viz výše
- napište radě města Váš názor ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  ) na tuto stavbu

JE snadné hledat důvody proč něco NECHTÍT a říct, že TO NENÍ POTŘEBA, ale velmi složité něco opravdu ZREALIZOVAT ( a hlavně najít na to peníze – zvláště z rozpadající EU )

Díky za pomoc. Argumenty a důvody, které nás vedou k této petici jsme schopni Vám objasnit, sdělit nebo napsat.

Ohlas je překvapivě pozitivní  Díky. Naše kontaktní adresa Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Petice ke stažení :     petice-vzor2

Materiály, obrázky, zprávy, plány :

Plány :

 plán-celk-1, plán-celk-2, hlavní-objekt-1, hlavní-objekt-2, vedlejší-objekt1, vedlejší-objekt2

Vizualizace :

vizualizace1, zvrchu1, zepředu