Popis střediska

Náš areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. Zvláště řidiči budou rádi, že na cestě k nám neuvíznou ve sněhových závějích, ale obvykle je čeká příjemná jízda po suché silnici. Parkování v areálu je zdarma na několika plochách v přímém dosahu vleků. Přijet přímo ke sjezdovce můžete také příměstským autobusem (PID - linka 444), který navazuje na autobusové linky z Prahy (Smíchov - metro "B", nebo Budějovická - metro "C"). Od stanice metra "C" Budějovická vyjíždí linka 332 do Jílového - odtud je ale areál ještě asi 2 km vzdálen. Informační mapku najdete v sekci JAK K NÁM.

V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu "POMA" s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280m, převýšení 50m) a malý dětský vlek (délka 120m) s nízkým vedením lana pro nejmenší lyžaře. Všechny vleky mají plynulou regulaci rychlosti, což umožňuje pohodlný nástup i méně zkušeným lyžařům. Při maximální rychlosti (2,4 m/s) dva hlavní vleky mohou přepravit až 1100 osob za hodinu. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Velmi zdatným lyžařům bychom doporučili spíš náš stánek s občerstvením.

Protože přírodního sněhu nebývá v této lokalitě (nadm. výška 350 - 400m) dostatek, vybudovali jsme velmi výkonný zasněžovací systém a jsme schopni si pomocí šesti zasněžovacích děl sníh vyrobit sami - potřebujeme pouze mráz. Na minimální výkon lze systém spustit cca od -3°C - dále záleží na vlhkosti vzduchu, směru a intenzitě větru apod. Sjezdovku denně upravujeme nově zakoupenou rolbou Pisten Bully 240. Vleky jsou v provozu 12 hod. denně, od devíti ráno do devíti večer - svah je vybaven osvětlením, které umožňuje večerní lyžování zejména pro ty z vás, kteří si chtějí protáhnout tělo na svahu i ve všední den večer po práci.

K rychlému odbavování lyžařů u vleků slouží moderní čipové karty a turnikety. Kartu dostanete na zálohu 100 Kč u pokladny, kde si do ní necháte vložit jeden z programů, které si vyberete. Můžete tak jezdit určitý čas (celý den, půl dne, 1,2, či 3 hod.), nebo můžete dát přednost bodové jízdence, ze které se postupně odečítají jednotlivé jízdy. Denní permanentka stojí pro dospělého 300 Kč a pro dítě do 140 cm 250 Kč (více viz. CENÍK)

Znavený lyžař (a nejen on) jistě uvítá možnost odpočinku u stánku s občerstvením, který je hned vedle nástupní stanice vleků společně se sociálním zařízením.

Zájemci o lekce lyžování a snowboardingu mohou využít služeb naší lyžařské školy, ve které se zájemci vyučují jednotlivě, nebo v malých skupinkách. Více informací naleznete v sekci ŠKOLA .

Půjčovnu a servis lyží - snowboardů NOVĚ máme přímo v našem areálu. Nabízíme vám k zapůjčení komplet vybavení renomovaných značek a celkové ošetření vašich lyží a snowboardů.

Rádi bychom vám poskytli co nejlepší služby a také aktuální informace o provozu, stavu sněhové pokrývky, ale hlavně o vytíženosti našeho areálu, tedy o frontách. Proto je Vám k dispozici on-line WEBKAMERA , která snímá aktuální dění na sjezdovce. Ta vám ukáže, jestli je ten správný čas pro lyžování.

Doufáme, že budete se službami spokojeni, a že se do našeho sportovního areálu budete rádi vracet. Postupně chceme začít organizovat i různé sportovní a turistické akce během celého roku. S případnými připomínkami nebo stížnostmi se na nás obraťte, pokusíme se je vyřešit k oboustranné spokojenosti.

Příjemný pobyt v Chotouni vám přeje Jirka Vorel a Honza Němeček


Provozovatel areálu: VN Sport s.r.o.
Pohoří - Chotouň 52
25401 Jílové u Prahy
IČ: 27259676
DIČ: CZ 27259676

AREÁL INFO:telefon: 721115584 e-mail:   info@vlekychotoun.cz
PŮJČOVNA A SERVIS: telefon: 725922005 e-mail:   pujcovna@vlekychotoun.cz
ŠKOLA:telefon: 721230700 (9 - 16.30 hod.) e-mail:   skola@vlekychotoun.cz